آشنایی با انواع برنامه های شستشو ماشین لباسشویی

 

در این بخش به منظور آگاهی بیشتر شما در خصوص کار با ماشین لباسشویی به آشنایی با انواع برنامه های شستشو ماشین لباسشویی می پردازیم. پارچه لباس ها و وسایلی که قابل شستشو هستند هرکدام از مواد مختلفی تشکیل شده که نوع خاصی از شستشو برای آن مناسب است، چون ممکن است با یک روش همه لباس ها تمیز نشوند یا دمای شستشوی آن بالاتر یا پایینتر از حد موردنیاز برای بافت آن پارچه باشد که باعث آسیب و تجریب بافت آن لباس شود و پارچه آن سریعتر از بین رود. ممکن است برنامه های ماشین لباسشویی برای هر برند متفاوت باشد و هر کدام برنامه های شستشو منحصر به خود را داشته باشند ولی اکثرا شباهت هایی بین آن ها وجود دارد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم. قبل از استفاده از ماشین لباسشویی بهتر است با برنامه های شستشو ماشین لباسشویی آشنا شوید تا هم از تمام قابلیت های آن استفاده کنید و هم متناسب با الیاف لباس شستشو مخصوص آن را انجام دهید تا کیفیت لباس را حفظ شود و به آن صدمه ای وارد نشود.

لباسشویی های اتوماتیک با انتخاب برنامه به صورت خودکار تمام تنظیمات را انجام می دهند. هنگاهی که برنامه شستشوی ماشین را انتخاب می کنید، زمان شستشو ، سرعت خشک کن و چرخش و مدت زمان آبکشی لباس به صورت کاملا خودکار تنظیم می شود.

انواع برنامه شستشوی ماشین لباسشویی

در ادامه با دکمه های ماشین لباسشویی برای شستشو آشنا خواهیم شد تا بهترین برنامه شستشو را انتخاب کنیم. تمام ماشین لباسشویی ها از برنامه های یکسانی برخوردار نیستند و ممکن است هرکدام تعداد برنامه های خاص خود را داشته باشند.

برنامه Wool

یکی از برنامه های شستشو که در اکثر ماشین لباسشویی ها وجود دارد برنامه شستشوی Wool است. این برنامه مخصوص لباس های نخی و پشمی است. ویژگی این برنامه دمای پایین برای شستشو لباس و دور کم چرخش موتور برای حفظ کیفیت لباس است.

برنامه Cotton

این برنامه مخصوص لباس های پنبه ای و کتان است. این برنامه شستشو را برای لباس های نخی سبک می توان تنظیم کرد. ویژگی برنامه Cotton شستشو با دمای بالا است.

برنامه Cotton Eco

این برنامه در بعضی از ماشین لباسشویی ها وجود دارد. مانند برنامه شستشو Cotton است ولی لباس را در دمای پایینتر و با مصرف انرژی کمتر شستشو می دهد.

برنامه Quick Wash

این برنامه مخصوص شستشو سریع لباس و پارچه است و برنامه کوییک واش برای زمانی که در شستشوی لباس عجله دارید و لباس های شما زیاد کثیف نیستند در نتیجه در وقت شما صرفه جویی می کند و انرژی کمی هم مصرف می کند. در ماشین لباسشویی های مختلف متفاوت است ممکن است 15 دقیقه یا 30 دقیقه باشد.

برنامه Synthetics

این برنامه مخصوص شستشوی لباس ها دارای الیاف مصنوعی است. دمای شستشو برنامه Synthetics پایینتر از برنامه Cotton است تا به بافت لباس آسیب نرساند.

برنامه Delicate

برنامه Delicate برای شستشوی لباس های ظریف و حساس می باشد. پارچه های حساس ، انواع لباس زیر و ملحفه های نازک را می توان با این برنامه شست تا از آسیب رساندن به بافت پارچه های حساس جلوگیری شود.

برنامه Hand Wash

برنامه شستشوی Hand Wash مانند شستشوی لباس به صورت دستی است و برای شستشوی لباس های ظریفی که نیاز به شستشوی سطحی دارند کاربرد دارد.

برنامه Baby Care

این برنامه مخصوص شستشوی لباس بچه است. دمای شستشو بالا است تا مایع یا پودر لباسشویی کامل از روی لباس از بین رود تا اثرات شیمیایی شوینده ها باعث حساسیت پوست بچه نشود.

برنامه Intensive60

این برنامه بیشتر در لباسشویی های ال جی دیده می شود و برای لباس های معمولی نخی مناسب است که به مدت 60 دقیقه لباس ها را شستشو می دهد.

برنامه Sports Wear

برنامه Sports Wear برای شستشوی لباس های ورزشی است که هم بو و رد عرق را از روی لباس از بین می برد.

لباس های ورزشی از الیاف مصنوعی ساخته شده اند که باعث زود بو گرفتن لباس می شود و دیرتر خیس می شوند. در نتیجه نمی توان گفت لباس کثیف شده است فقط بو گرفته است که با این برنامه شستشوی آن بهتر است.

برنامه Spin

این برنامه برای خشک کردن لباس های خیس به کار می رود. اگر از برنامه های دیگر استفاده می کنید نیازی به تنظیم حالت Spin نیست چون همه برنامه ها به صورت خودکار این عمل را انجام می دهند.

برنامه Mix

برای شستشوی انواع لباس ها به صورت ترکیبی است.

برنامه شستشوی لباس های تیره (Dark wash)

برنامه شستشوی لباس های تیره کیفیت لباس را تحت تاثیر قرار نمی دهد یعنی رنگ لباس ها تغییر نمی کند و لباس بور نمی شود و لک و شوره روی لباس باقی نمی ماند. این برنامه آب زیادی برای از بین بردن مواد شوینده از روی لباس مصرف می‌کند تا لکه های سفید روی لباس ایجاد نشود.

مزیت دیگر آن شستشوی آرام برای جلوگیری از چروک شدن لباس ها است. بهتر است برای شستشوی لباس های تیره از مایع لباسشویی به جای پودر لباسشویی استفاده شود.

برنامه Duvet ( شستشوی ملحفه و پتو )

یکی از پرکاربردترین برنامه های شستشوی ماشین لباسشوی ، برنامه شستشوی ملحفه و پتو است. برای شستشوی لباس هایی که الیاف خاص حساسی دارند از این برنامه استفاده می شود. برای شستشوی ملحفه و پتو و لباس های مخمل و… استفاده می شود

چون ضخامت آن ها به نسبت بیشتر است

و باید آبکشی بیشتری شود در نتیجه آب بیشتری مصرف می کنند

و برای از بین رفتن مواد شوینده برروی آن ها که باعث بو گرفتن می شود مفید است.

برنامه Easy Care

برنامه شستشوی ضد چروک مناسب لباس هایی که به صورت روزانه و زیاد استفاده می شوند

که زیاد نیاز به اتوکشی نداشته باشند.

برنامه Skin Care

این برنامه برای لباس ها و پارچه هایی که مستقیما با پوست تماس دارند کاربرد دارد. لباس هایی مانند لباس زیر، حوله ، روبالشی ، دستمال و…

در اینجا با نحوه عملکرد برنامه های ماشین لباسشویی آشنا شدیم.

برای تعمیر ماشین لباسشویی خود در صورت خرابی و مشکل ماشین لباسشویی می توانید با تعمیرگاه مجاز کاراسان در مناطق مختلف تهران و کرج و البرز

از طریق شماره تلفن های
۰۲۱۲۶۱۴۵۰۱۸ – ۰۲۱۷۷۲۷۷۷۸۱ – ۰۲۱۴۴۳۸۸۸۷۴ – ۰۲۱۶۶۰۱۴۸۹۷ – ۰۲۱۳۳۶۱۴۰۳۳ – ۰۲۱۵۵۹۸۰۵۳۳ 
و شماره همراه ۰۹۰۵۴۳۹۷۰۰۱ – ۰۹۰۵۴۳۹۷۰۰۲
تماس حاصل نمایید

تا در اسرع وقت تعمیرکاران و سرویسکاران مجرب کاراسان به یاری شما بشتابند.

پانوشت :
آشنایی با انواع برنامه های شستشو ماشین لباسشویی

 

0/5 (0 Reviews)
0/5 (0 Reviews)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا