تعمیر یخچال ال جی | سرویس یخچال ال جی

تعمیر و سرویس یخچال ال جی

آیا جدیدا یخچال فریزر ال جی شما دچار مشکل شده است؟ دستگاه یکسره کار می کند و مواد غذایی در فریزر تان منجمد نمی شوند؟ آیا صداهای غیر معمولی از یخچال فریزر تان می شنوید و یا کلا دستگاه صدایی نمی دهد و از کار افتاده است؟ به صورت کلی در مورد سرویس و تعمیر یخچال ال جی در تهران، تعمیر یخچال ال جی در کرج و تعمیر یخچال ال جی در البرز چه می دانید؟ هنگامی که یخچال فریزر شما به درستی کار نمی کند این احتمال وجود دارد که ایراد به وجود آمده خیلی هم بزرگ نباشد که لازم باشد برای آن قطعه یا قطعه هایی را کاملا تعمیر یا تعویض کنیم. در برخی مواقع ممکن است با یک بررسی و اختصاص دادن وقت برای چک کردن بتوانید مشکل دستگاه خود را پیدا کرده و در صدد رفع آن بر بیاید و دیگر احتیاجی هم به حضور کارشناس یا تکنسین تعمیر نداشته باشید. البته دقت کنید یخچال فریزرهای ساید بای ساید سیستم پیچیده تری دارند و برای آنها نیاز است قدری از سیستم وسیله های برقی سر در بیاورید و چیزهایی را بدانید. در ادامه قصد داریم به بررسی برخی ایرادات رایج که نیازمند تعمیر یخچال ال جی هستند بپردازیم. دقت کنید که عموما بیس کار تمامی یخچال فریزرها شبیه به هم بوده و با اندک تفاوتی که بین برندهای مختلف موجود است تقریبا عیب یابی ایرادات معمول آنها شبیه به هم است. یکی از پلتفرم هایی که به کمک آن میتوانید برای تعمیر یخچال ال جی خود اقدام کنید کار آسان است. برای آشنایی با این پلتفرم و نیز استفاده از آن می توانید به سایت آن به ادرس https://karaasan.ir/  رفته و از امکانات آن بهره ببرید.

وجود سروصداهای غیرمعمول در یخچال فریزر به چه علت است؟

یکی از رایج ترین ایراداتی که در زمینه ی تعمیر یخچال ال جی پیش می آید سرو صداهای غیر عادی آن است. برخی صداهایی که از یخچال فریزر شنیده می شوند در زمره ی صداهای عادی برای آن هستند و حتی نبود آنها به مفهوم بروز ایراد در قسمت هایی از دستگاه است. اما در اینجا منظور ما صداهای غیر معمولی است که به دلیل وجود خرابی در برخی قطعه ها بروز می کنند. در اینگونه موارد لازم است کاملا با دقت به صدای تولید شده گوش دهیم تا منبع را به وت حدودی به دست آوریم. یکی از قطعه هایی که عموما مسبب بروز این ایراد است موتور فن اواپراتور دستگاه است. این مورد اکثرا به علت فرسوده شدن این قطعه رخ می دهد که این فرسودگی نیز به علت کوتاهی در انجام سرویس های دوره ای برای دستگاه است. وقتی سرویس های دوره ای صورت نمیگیرد موتور فن خشک می شود و دچار فرسایش شده و سبب ایجاد صداهای غیر معمول می شوند. از جمله سایر قطعه هایی که می توانند سبب بروز این مشکل شوند فن یخچال و پروانه های آن، موتور فن کندانسور و یا کمپرسور نیز هستند. تعمیر یخچال ال جی در تهران  

تعمیر یخچال ال جی و علت روشن نشدن یخچال چیست؟

یکی از خرابی های نگرانی کننده برای تعمیر یخچال ال جی همین روشن نشدن آن است. البته گاهی راه حل مشکل خیلی ساده است و ممکن روشن نشدن تنها به دلیل این باشد که جریان برق به هر علتی به دستگاه وارد نمی شود. پس نخستین گام برای رفع این مشکل چک کردن کابل برق، دوشاخه دستگاه، پریز برق و همچنین فیوز برق و جعبه تقسیم است. برای این کار می توانید از فازمتر کمک بگیرید و همچنین پریز را به وسیله ی وسیله های برقی دیگر چک کنید تا ا وجود برق در آن مطمئن شوید. اگر اشکال از برق باشد که خب خوش به حال شما. از یک هزینه ی بزرگ و ایراد بیار مهم راحت شده اید. اما اگر با چک کردن این قسمت ها مشکل همچنان به قوت خود باقی بود بهت ات به سراغ رله استارت، خازن و اورلود دستگاه رفته و آنها را چک کنید. عموما مشکل در قسمت رله ی استارت دستگاه شما است و با عوض کردن این قطعه مشکل به راحتی رفع می شود اما اگر رله هم دچار ایراد نشده باشد بهتر است از یک تعمیرکار مجاز و متخصص بهره بگیرید تا نسبت به عیب یابی و سرویس دستگاه شما اقدام کند.   تعمیر یخچال ال جی در کرج  

تعمیر یخچال ال جی  و علت خاموش شدن ناگهانی یخچال چیست؟

یکی از خرابی هایی که شما نمی توانید برای آن پیش پیش آمادگی داشته باشید همین خاموش شدن ناگهانی یخچال است. این امر می تواند علت های مختلفی داشته باشد که برخی از آنها بقدری ساده اند که حتی خود شما هم قادر به رفع آنها هستید. برای قدم اول بررسی برق دستگاه ضروری است. چک کنید که آیا برق به دستگاه شما می رسد یا این نبود الکتریسیته سبب خاموش شدن یخچال شده است. دقت کنید اگر ایراد به وجود آمده به این دلیل باشد باید صفحه نمایشگر یخچال فریزر و نیز لامپ درون آن هم خاموش باشند. همچنین گاها ممکن به علت نوسانی بودن جریان برق فیوز اصطلاحا بپرد. پس بهتر این است که جعبه فیوز را هم حتما چک کنید. گام بعدی برای این کار چک کردن ترموستات دستگاه است. اگر ترموستات دارای ایراد باشد می تواند برای یخچال فریزر شما مشکلات بسیاری به وجود آورد. این قطعه نقش مدیریت دما را برعهده دارد و آن را در اندازه ی مناسب تنظیم می کند. حال اگر ترموستات دارای مشکل شود می تواند باعث خاموشی یکباره ی دستگاه شده و نیز اجازه ی روشن شدن مجدد را هم به آن نمی دهد. به غیر از ترموستات برد کنترل دستگاه، کمپرسور آن و نیز اورلود کمپرسور هم می توانند باعث بروز این ایراد شوند. گاها این مشکل می تواند به این صورت نیز باشد که یخچال خاموش شده و استارت می شود و دوباره خاموش می شود، یعنی دستگاه نمی تواند روشن بماند. تعمیر یخچال ال جی در البرز

یکسره کار کردن یخچال به علت رخ می دهد؟

یکی از معمول ترین ایرادهایی که برای انواع یخچال فریزرها با چشم پوشی از برند آنها می تواند بروز کند یکسره کار کردن دستگاه و خاموش نشدن آن است. برای یخچال فریزر اصطلاحی وجود دارد به نام اتومات کردن به این مفهوم که پس از اینکه یخچال برای مدتی کار می کند و دما را به حد مطلوب می رساند خاموش می شود و استراحت می کند. این استراحت تا زمانی که دمای یخچال کاهش یافته و از حد معمول پایین تر بیاید ادامه داشته و سپس دوباره یخچال شروع به کار می کند و این چرخه تا زمانی که یخچال به برق باشد و کار کند ادامه دارد. حال مشکل زمانی رخ می دهد که یخچال فریزر اتومات نمی کند و به صورت یکسره روشن است.

برخی از علت های این موضوع عبارت هستند از:

 • قرار گرفتن دستگاه در معرض تابش مستقیم نور خورشید
 • گرم بودن بیش از حد طبیعی محیطی که یخچال فریزر در آن قرار دارد
 • گذاشتن غذاهای داغ در داخل دستگاه
 • باز و بسته کردن زیاد درب یخچال فریزر
اگر با بررسی این موارد مشکل رفع نشد گام بعدی چک کردن لاستیک دور درب یخچال  فریزر است. لاستیک را به دقت بررسی کنید تا از نبود هرگونه پارگی، شل شدگی، کنده شن و مشکلاتی از این دست مطمئن شوید. مرحله ی بعدی بررسی تایمر و هیتر یخ زدایی دستگاه است. اگر با کمک این موارد مشکل دستگاه شما برطرف نشد بهتر است برای تعمیر یخچال ال جی از یک تکنسین مجرب کمک بگیرید.

چرا یخچال مواد غذایی را خنک نگه نمی دارد؟

یکی از مهم ترین مشکلاتی که برای یک یخچال فریزر میتواند اتفاق بیفتد عدم سرد کردن مواد غذایی درون آن است. در واقع رسالت یخچال همین خنک نگه داشتن محفظه ی درونی و مواد غذایی و در نتیجه جلوگیری از فساد مواد غذایی است و اگر این امر به درستی انجام نشود قطعا نیاز به تعیمیر یخچال ال جی پیش می اید. گاها دستگاه سرماسازی می کند اما سرمایی که تولید می کند به اندازه ای نیست که بتواند مواد غذایی را خنک نگه دارد و درون محفظه گرم می باشد. یکی از ساده ترین دلیل های موجود برای این امر می تواند این باشد که دمای دستگاه به درستی تنظیم نشده باشد. دمای استاندارد برای یخچال بین یک الی پنج درجه و برای فریزر بین منفی هفده تا منفی بیست درجه است. از جمله دیگر ایرادهایی که می تواند سبب بروز این مشکل شود درست بسته نشدن درب دستگاه، مشکل دار بودن لاستیک درب یخچال، میزان زیاد مواد غذایی در یخچال فریزر، مسدود شدن راه فن های دستگاه یا مسیر سیرکوله ی هوا است. اگر مشکل شما با این موارد رفع نشد بهتر است از یک تعمیرکار حرفه ای برای تعمیر یخچال ال جی خود استفاده کنید.

علت برفک زدن دستگاه چیست؟

از جمله ی دیگر مشکلات رایج برای یخچال فریزرها برفک زدن آنها است. برفک زمانی به وجود می آید که هوای گرم محیط وارد یخچال شده و با هوای سرد درون محفظه ی یخچال مخلوط می شود و هنگامی که در شرایط دمایی یخچال قرار می گیرند برفک به وجود می آید. اگر این برفک ها آب نشوند سخت تر شده و تبدیل به یخ می شوند.

این مشکل می تواند علل مختلفی داشته باشد که این علت ها عبارت هستند از:

 • نخستین دلیل محل قرار گرفتن دستگاه است. اگر دستگاه شما در جایی باشد که دراری میزان زیادی رطوبت باشد هربار که درب یخچال باز می شود هوای گرم و مرطوب به ان وارد می شود و با انجام چند باره ی این کار برفک و یخ در دستگاه تولید می شود.
 • برای عیب یابی این مشکل کار دیگری که می تواند انجام شود بررسی لاستیک دور در یخچال فریزر شما است. درب دستگاه حتما باید به صورت کیپ و محکم بسته شود تا هوایی ردوبدل نشده و سبب بروز برفک نشود.
 • مشکل دیگر وجود ایراد در ترموستات یخچال فریزر است.
اگر با این موارد راه به جایی نبرید بهتر است با کمک گرفتن از یک تکنسین کارآزموده به تعمیر یخچال ال جی بپردازید.

برق داشتن بدنه ی یخچال فریزر به چه علت است؟

حتما برایتان هم پیش آمده است که در حین اینکه دست به بدنه ی یخچال زده اید احساس برق گرفتگی در شما به وجود آمده است. برای رفع این مشکل لازم ات قدری به موارد الکتریکی وارد باشید چرا که در غیر این صورت خطر برق گرفتگی شما را تهدید می کند. احتمالا در این مورد مشکل از موتور یخچال یا یکی از قطعه های الکتریکی آن باشد. همچنین اتصالی سیم ها هم باید مورد بررسی قرار بگیرند. دقت کنید که رطوبت بالا هم می تواند سبب تشدید این مشکل شود. در عین حال بهترین کار برای تعمیر یخچال ال جی در این مورد استفاده از یک تعمیرکار مجاز و حرفه ای است.      
تعمیرکار یخچال فریزر
تعمیر یخچال فریزر

تعمیرکار یخچال و فریزر

یکی از خدمات تعمیر در تعمیرگاه کاراسان توسط تعمیرکار یخچال فریزر در تمام نقاط تهران و کرج و البرز ، تعمیرات و سرویس یخچال و فریزر و یخچال …

بیشتر بخوانید →
تعمیر یخچال قدیمی
تعمیر یخچال فریزر

تعمیر یخچال قدیمی

تعمیر یخچال قدیمی یکی از خدمات تخصصی تعمیرگاه کاراسان در تهران و کرج و البرز می باشد. اگر شما در منزل یا محل کار خود …

بیشتر بخوانید →
تعمیرکار یخچال ساید بای ساید
تعمیر یخچال فریزر

تعمیرکار یخچال ساید بای ساید

یکی از خدمات تعمیر در تعمیرگاه کاراسان توسط تعمیرکار یخچال ساید بای ساید و یخچال فریزر در تمام نقاط تهران و کرج و البرز ، …

بیشتر بخوانید →
تعمیر یخچال ساید بای ساید سامسونگ
تعمیر یخچال فریزر

تعمیر یخچال ساید بای ساید سامسونگ

نمایندگی سرویس و تعمیر ساید بای ساید سامسونگ در محل در تهران و کرج و البرز توسط تعمیرکار و تکنسین های متخصص و حرفه ای …

بیشتر بخوانید →
تعمیر یخچال ال جی
تعمیر یخچال فریزر

تعمیر یخچال ال جی | سرویس یخچال ال جی

تعمیر و سرویس یخچال ال جی آیا جدیدا یخچال فریزر ال جی شما دچار مشکل شده است؟ دستگاه یکسره کار می کند و مواد غذایی …

بیشتر بخوانید →
تعمیر یخچال سامسونگ
تعمیر یخچال فریزر

تعمیر یخچال سامسونگ | سرویس یخچال سامسونگ | تعمیر یخچال سامسونگ در تهران

سرویس و تعمیر یخچال سامسونگ: یخچال ها قلب آشپزخانه هستند و تصور خراب بودن آنها برای همه ی ما دشوار است. در این مقاله قصد …

بیشتر بخوانید →
درخواست نصب، سرویس و یا تعمیرات لوازم خانگی خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا کارشناسان کاراسان در سریعترین زمان ممکن جهت هماهنگی با شما تماس حاصل نمایند.

ارسال تعمیرکار متخصص به سراسر استان تهران و البرز

تمامی خدمات تعمیرات لوازم خانگی در مجموعه کاراسان دارای 90 روز ضمانت می‌باشد.

نصب، سرویس و تعمیر لوازم منزل و ادارات

5/5 (2 Reviews)

 1. تعمیر یخچال منو انجام دادن خیلی سریع کارشناس ارسال کردن .
  خیلی برخورد محترمانه ای دارن
  کارشون عالیه
  از کاراسان راضیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا