تعمیر اجاق گاز اخوان |سرویس اجاق گاز اخوان

یکی از مهم ترین وسیله های موجود در آشپزخانه اجاق گاز است که بدون آن قطعا از وجود غذاهای گرم و خوشمزه ی خانگی محروم می شوید. یکی از بهترین برندهای ایرانی اجاق گاز اخوان است که با کیفیت بالای که دارد توانسته است رضایت مشتریان را جلب کند. با این وجود این اجاق گازها هم می توانند دچار مشکل شوند و برای آنها نیاز به تعمیر اجاق گاز اخوان باشد. خراب شدن و مشکل دار شدن اجاق گاز می تواند روی روتین اصلی زندگی شما تاثیر گذاشته و آن را مختل کند. با توجه به سیستم خاصی که این اجاق گازها دارند بهتر است برای تعمیر آنها را به هر کسی واگذار نکنید. چرا که ممکن است علاوه بر اینکه مشکل دستگاه شما حل نمی شود، مشکلات دیگری نیز برای آن به وجود می آید. همچنین شما متحمل پرداخت هزینه های اضافی و دو چندان نیز خواهید شد. پس بهتر است همان اول برای تعمیر اجاق گاز اخوان از نمایندگی های مجاز تعمیرات کمک بگیرید. تکنسین های مشغول در این نمایندگی ها همگی دوره دیده و دارای تجربه هستند و به راحتی قادر به تعمیر اجاق گاز اخوان در تهران، تعمیر اجاق گاز اخوان در کرج و تعمیر اجاق گاز اخوان در البرز هستند. یکی از معتبرترین سایت هایی که می توانید به کمک آن تکنسین های مجاز و حرفه ای را پیدا کنید کار آسان است. برای مراجعه به این پلتفرم می توانید از سایت آن به آدرس https://karaasan.ir/ استفاده کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن یک تکنسین مجرب و خبره را در منزل داشته باشید.

معرفی اجاق گازهای اخوان

سرویس اجاق گاز اخوان اجاق گازها مشخصه های مختلفی دارند که از جمله ی آنها می توان به سطح کیفی و عملکردی اجاق گاز، تعداد سرشعله هایی که دارند و نیز هماهنگی این تعداد با تعداد افراد خانوار، زیبایی و چشمگیر بودن طراحی اجاق گاز در کنار ظرافت آن، کیفیت فر و گنجایش آن و بسیاری از مشخصه های دیگر. اجاق گازهای اخوان از نظر طراحی شکل ظاهری بسیار حرفه ای عمل کرده و می توانند در اولین نگاه چشم بیننده را به خود خیره کنند. همچنین قرارگیری آنها در آشپزخانه سبب بهبود شکل آن از نظر ظاهری خواهد شد به زیبایی های آن می افزاید. برخی افراد عقیده دارند اجاق گازهای فردار مبله جای زیادی اشغال می کند و بهتر است در عوض آن از اجاق گازهای رومیزی استفاده شود. اما این تفکر خیل درست نیست چرا که اجاق گازهای فردار این برند براساس طراحی های ایتالیایی تولید می شوند و می توان مطمئن بود که فضایی که در آشپزخانه ی شما به وسیله ی آنها اشغال می شود دقیقا هماهنگ با میزان کارایی آن است. پایه های این اجاق گاز از استیل بوده و قابلیت تنظیم به اندازه ی دلخواه را دارند. علاوه براین جنس لعاب و نیز شیشه ای که در ساخت این دستگاه استفاده شده است بسیار با کیفیت بوده و شیشه ی آن سه جداره است و به خوبی در مقابل حرارت و ضربه مستحکم است. همچنین شبکه های جدا کننده ی صفحات گاز از جنس چدن با کیفیت هستند و در عین محکم بودن بسیار ماندگار نیز هستند. یکی از پوئن های مثبت فر این اجاق گاز حجم بالای محفظه ی فر است ( حدود نود و چهار لیتر) که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید غذاها را در حجم های بالا نیز پخت کنید.

مشخصه های فنی اجاق گاز فردار اخوان

اجاق گازهای تولید شده به وسیله ی شرکت اخوان در کنار شکل ظاهری جذاب و خاصشان از مشخصه های فنی قوی و حرفه ای نیز برخوردار هستند. بیشتر اجاق گازهای این برند 4 سرشعله ی عادی و 1 سرشعله ی سه حلقه ای هستند که فشار گاز خوبی برای شما فراهم می کنند که حتی برای پخت و پز در اندازه های زیاد هم جوابگو هست. علاوه بر این هر شعله فندک مجزا داشته که روی ولوم آن قرار گرفته و کار را برایتان راحت تر کرده است و به آسانی می توانید هر شعله را روشن کرده و با حرارت دلخواه تنظیم کنید. یکی از موارد بسیار خوب در این اجاق گازها مجهز بودن آنها به سیستم قطع کن خودکار است که یک اقدام بسیار مهم در جهت ایمنی محسوب می شود. محفظه ی درونی فر اجاق گاز دارای طبقه هایی است که به صورت ریلی جابجا می شوند و از جمله تجهیزات فر آن می توان به سیخ های جوجه گردان، تایمر دیجیتالی، فن خنک کننده ی فر و غیره اشاره کرد. علاوه بر اینها یکی از قابلیت های مهم این اجاق گازها بهره مندی از سیستم خودکار تمیز شوی آسان یا Easy Self-Clean است که به وسیله ی آن محفظه ی فر از هر گونه روغن و چربی به صورت خودکار تمیز می شود. با توجه به تمامی مشخصه هایی که گفته شد اجاق گازهای اخوان از نظر اقتصادی نیز بسیار به صرفه هستند و قیمت مناسب آنها سبب شده تا به یکی از پرطرفدارترین اجاق گازها در مارکت تبدیل شود.

کیفیت بالا

تعمیر اجاق گاز اخوان در تهران برای سرویس و نگهداری از اجاق گاز اخوان بهتر است به موارد زیر توجه کافی داشته باشید:

 •  نخست اینکه بهتر است اجاق گاز در مکانی نسبتا وسیع و با امکان خروج گاز به بیرون نصب شود. چرا که نصب اجاق گاز در مکان هایی که ابعاد آنها کم بوده و بسته بودن آنها موجب می شود گاز نتواند به خوبی از آن خارج شود کار خطرناکی به شمار می آید.
 • هیچ گاه اجاق گاز را در مکانی که در جهت وزش باد است قرار ندهید.
 • برای متصل کردن دو سر شیلنگ به اجاق گاز و لوله ی گاز بهتر است از بست های مناسب بهره بگیرید.
 • دقت کنید بلندای شیلنگ گاز از یک متر و نیم تجاوز نکند.
 •  پس از اتمام پروسه ی نصب به وسیله ی کف صابون از عدم وجود نشتی در محل های اتصال اطمینان حاصل کنید.
 •  دقت کنید بهتر است اجازه ندهید غذا روی گاز سرریز شود و اگر احتمالا چنین اتفاقی افتاد بهتر بلافاصله نسبت به تمیز کردن اجاق گاز اخوان اقدام کنید.
 •  برای تمیز کردن صفحه های گاز به هیچ عنوان از سیم های زبر استفاده نکنید. بهترین وسیله یک پارچه ی نرم نمناک به همراه شوینده است و سپس خشک کردن تمام و کمال آن است.

خراب های رایج اجاق گازهای اخوان

تعمیر اجاق گاز اخوان در کرج در ادامه ی این مطلب قصد داریم به تعدادی از ایرادات معمول بپردازیم کمه برای آنها لازم است نسبت به تعمیر اجاق گاز اخوان اقدام کرد. این موارد به شرح زیر هستند:
 •  روشن نشدن شعله های اجاق گاز:

یکی از معمول ترین ایرادات اجاق گازهای اخوان این است که با چرخاندن ولوم آن به قصد روشن کردن شعله، شعله روشن نمی شود. گام اول برای این کار چک کردن وجود گاز است. اگر گاز نباشد قعا شعله ی هم در کار نیست. اگر از وجود گاز مطمئن شدید بهتر است مجراهای سرشعله ها را از آلودگی پاک کنید و نیز چک کنید که سرشعله به درستی سرجای خود قرار گرفته باشد. اگر با وجود همه ی اینها همچنان مشکل به قوت خود باقی بود بهتر است به تکنسین های حاضر در نمایندگی های جا خدمات مراجعه کنید تا آنها نسبت به تعمیر اجاق گاز اخوان اقدام کنند.
 • فندک اجاق گاز دارای مشکل است:

یکی دیگر از موارد جرقه نزدن فندک گاز است. کاری که در مورد این مشکل می توانید انجام دهید این است که ترانس مربوط به جرقه را چک کنید. علاوه بر این قطعی در سیم نیز میتواند سبب بروز این مشکل شود. در نهایت میز این امکان وجود دارد که کلید جرقه که از جنس چینی است شکسته باشد که در این صورت لازم است برای عوض کردن آن از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید.
 • شعله ی گاز با سروصدای زیادی می سوزد:

گاهی وقت ها ممکن است هنگامی که شعله ی گاز را روشن میکنید با سروصدای زیاد و غیر معمول آن مواجه شوید. یکی از علت های بروز این مشکل میتواند هوا گرفتگی سر شعله یا فشار گاز بسیار زیاد باشد. برای رفع این مشکل بهتر است شاتر هوا را مورد بررسی قرار دهید.
 •  حرارت به خوبی قابل تنظیم نیست:

این مشکل عموما به این صورت است که هرقدر شما ولوم شعله ی مورد نظر را می پیچانید هیچ تغییری در وضعیت حرارت شعله به وجود نمی آید. یعنی کم یا زیاد نمی شود و شما عملا قدرت تنظیم شعله به وسیله ی ولوم آن را ندارید. علت بروز این مشکل ایراد پیدا کردن سوئیچ بی نهایتی است که به یک شماره گیر متصل شده است و قادر است شعله را تنظیم کند. برای تعمیر اجاق گاز اخوان و رفع این مشکل بهتر است از نمایندگی های مجاز و تکنسین های آنها کمک بگیرید.
 • ساطع شدن دود از اجاق گاز:

بروز این مشکل در دسته ی ایرادات خطرناک قرار می گیرد که باید با سرعت هرچه بیشتر نسبت به رفع آن اقدام کرد. چرا که این مورد می تواند منجر به بروز آتش سوزی شود. البته اگر اجاق گازتان را به تازگی خریداری و نصب کرده اید و در ابتدای کار کمی بوی دود یا بویی مانند سوختگی به مشامتان خورد خیلیی جای نگرانی ندارد و امری طبیعی است و عموما هنگام خرید مشاوران فروش شما را از این امر مطلع می کنند تا در صورت بروز نگرانی نداشته باشید. همچنین این مشکل به خودی خود پس از گذشت چند ساعت قابل رفع است. در صورتی که اگر این مسئله برای یک اجاق گاز استفاده شده و نه تازه نصب شده به وجود بیاید بسیار خطرناک است و می تواند به علت های گوناگونی رخ دهد. اولین و ساده ترین مشکل می تواند به خاطر کثیفی و سوختن آثار و بقایای غذاهایی باشد که روی گاز ریخته و تمیز نشده اند. روغن هایی که بیشتر در هنگام سرخ کردن مواد غذایی روی گاز ریخته شده اند و باقی مانده اند، چربی های گوشت یا مرغی که روی گاز طبخ کرده اید و غیره … همه و همه می سوزند و این بوی نامطبوع را تولید می کنند. اگر علت و منشا بوی دود این مورد باشد بهتر است برای تمیز کردن گاز خود از تمامی این آلودگی کاری انجام دهید و آنها را کاملا تمیز کرده تا دیگر این مشکل پیش نیاید. یکی دیگر از علت های این امر ریختن مواد غذایی به درون فر هنگام طبخ آنها است. در این حالت این مواد به کف فر ریخته و با روشن شدن آن می سوزند و به زغال تبدیل می شوند و بوی نامطبوع دود را ایجاد می کنند. در صورتی که هیچکدام از این مشکلات وجود نداشت در اسرع وقت با تکنسین های مجاز حاضر در نمایندگی های رسمی برای تعمیر اجاق گاز اخوان تماس بگیرید.
 • فر روشن نمی شود یا درجه ی حرارت آن تنظیم نمی شود:

اگر فر اجاق گاز روشن نمی شود بهتر است ابتدا تایمر را چک کنید تا از وضعیت آن مطمئن شوید علاوه بر این بررسی شعله ی پیلوت هم می تواند موثر باشد. برای مشکل در تنظیم شدن حرارت فر نیز بهتر است ترموستات چک شود.
مشکلات رایج انواع فرها
تعمیر اجاق گاز و فر

مشکلات رایج انواع فرها

پخت به درستی صورت نمی‌گیرد اگر دمای فر به دمای تنظیم شده نمی‌رسد یعنی دما کمتر یا بیشتر از مقدار انتخاب شده است ممکن است …

بیشتر بخوانید →
تمیز کردن اجاق گاز
تعمیر اجاق گاز و فر

چگونه اجاق‌گاز و داخل فر را تمیز کنیم ( روش های فوق العاده برای تمیز کردن اجاق گاز )

پیش از شروع مقاله تمیز کردن اجاق گاز و فرگاز خاطرنشان می‌کنیم با سرویس و تعمیر اجاق‌ گاز در تهران و کرج توسط تعمیرکاران حرفه …

بیشتر بخوانید →
تعمیر اجاق گاز رومیزی
تعمیر اجاق گاز و فر

تعمیر اجاق گاز

در تعمیرات لوازم خانگی تعمیر اجاق گاز و فر جزو آن دسته از خدماتی است که تعمیرکار آن باید در سرویس آن تجربه و مهارت …

بیشتر بخوانید →
تعمیر اجاق گاز استیل البرز
تعمیر اجاق گاز و فر

تعمیر و سرویس اجاق گاز استیل البرز

تعمیر اجاق گاز استیل البرز در حال حاضر یکی از مهم ترین وسیله های موجود در آشپزخانه را می توان اجاق گاز به شمار آورد. …

بیشتر بخوانید →
تعمیر اجاق گاز اسنوا
تعمیر اجاق گاز و فر

 تعمیر و سرویس اجاق گاز اسنوا

اولین چیزی که با ورود به هر اشپزخانه نظر شما را جلب می کند چیست؟ قطعا یکی از آنها اجاق گاز است چرا که لذت …

بیشتر بخوانید →
تعمیر اجاق گاز اخوان
تعمیر اجاق گاز و فر

تعمیر اجاق گاز اخوان |سرویس اجاق گاز اخوان

یکی از مهم ترین وسیله های موجود در آشپزخانه اجاق گاز است که بدون آن قطعا از وجود غذاهای گرم و خوشمزه ی خانگی محروم …

بیشتر بخوانید →
5/5 (1 Review)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا